Nowy rok szk. 2017/2018
Początek nowego roku szkolnego 2017/2018 związany był z przeniesieniem naszej strony na inny serwer. W związku z tym, mogą nie działać stare loginy i hasła użytkowników (uczniów). Wszystkim uczniom z naszej szkoły (klasy 4-7) nadane zostały nowe loginy i hasła. Można je otrzymać w szkole u p. W. Łapkowskiego.
Konkurs "Średniowieczna Polska"
W poniedziałek 10 października rozpoczyna się całoroczny konkurs historyczny pt. "Średniowieczna Polska". Jest on przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 6, którzy interesują się historią. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Jego zasady są podobne do ubiegłorocznego konkursu. Oprócz wzbogacenia wiedzy każdy uczeń, który weźmie w nim udział ma doskonałą okazję do zdobycia bardzo dobrych ocen cząstkowych z historii, a nawet do podwyższenia oceny na koniec roku szkolnego.
Nowości w nowym roku szkolnym
Witamy wszystkich uczniów po wakacjach. Trudno, czas letniego odpoczynku minął i trzeba wziąć się do nauki. Szkoła tez jest fajna, a nauka nie musi być trudna i nudna. Na naszej stronie znajdziecie wiele nowości, które - mamy nadzieję - pomogą Wam w nauce i zdobywaniu lepszych ocen.
Koniec 1 etapu konkursu
Zakończył się pierwszy etap całorocznego konkursu historycznego pn. "Władcy państwa polskiego od X do XVIII wieku". Do konkursu przystąpiło 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie.

W czasie konkursu, który trwał od 19 października 2015 r. do końca kwietnia 2016 roku, należało rozwiązać 21 zestawów zadań (po 5 pytań w każdym). W sumie można było uzyskać 210 punktów.

Wyniki:
- Żmijewska Zofia, 200 punktów (SP1)
- Barylak Filip, 186,5 punktów (SP2)
- Wawryn Julia, 127,5 punktów (SP1)

Wymienieni wyżej uczniowie wezmą udział w II etapie konkursu, który będzie polegał na rozwiązaniu pisemnego testu w szkole. O terminie testu uczniowie zostaną powiadomieni przez nauczyciela historii. Rozwiązując test uczniowie będą "walczyli" o podwyższenie rocznej oceny z historii o jeden stopień.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie i przesłali rozwiązania co najmniej połowy dostępnych zadań, otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z historii. Warunki te spełnili:
- Sykulska Karolina (SP1)
- Lekhchine Omar (SP2)

Dziękujemy wszystkim za udział w zmaganiach, natomiast "trójce" laureatów życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu.

Nowe krzyżówki na stronie
W menu NAUKA I ZABAWA -> HISTORIA -> KRZYŻÓWKI zamieszczonych zostało wiele nowych krzyżówek dla uczniów klas 4, 5 i 6. Mogą one stanowić element rozrywki, ale też nauki dla uczniów chcących sprawdzić swoją wiedzę z wybranego zakresu. Można je też z powodzeniem wykorzystywać do dodatkowego sprawdzenia wiedzy przed zapowiedzianym sprawdzianem w szkole. Zapraszamy uczniów do korzystania z krzyżówek.

Jednocześnie przypominamy, że każdy uczeń może sam spróbować swoich sił przy układaniu krzyżówki. Jeżeli chcesz, skontaktuj się z administratorem strony. Po uzgodnieniu formy i tematu krzyżówki przystąpisz do pracy, a później zostanie ona opublikowana w tym miejscu.
Konkurs historyczny rozpoczęty
Dzisiaj rozpoczyna się, zapowiadany od jakiegoś czasu, całoroczny konkurs historyczny pt. "Władcy państwa polskiego od X do XVIII wieku". Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie z klas 4-6. Konkurs składa się z dwóch etapów i będzie trwał aż do maja 2016 r. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w regulaminie, który od dwóch tygodni znajduje się na naszej stronie w zakładce HISTORIA --> KONKURSY --> KONKURS CAŁOROCZNY.

Całoroczny konkurs historyczny
W poniedziałek 19 października rozpoczyna się całoroczny konkurs historyczny pt. "Władcy państwa polskiego od X do XVIII wieku". Jest on przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 6, którzy interesują się historią. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Oprócz wzbogacenia wiedzy daje on doskonałą okazję do zdobycia bardzo dobrych ocen cząstkowych z historii, a nawet do podwyższenia oceny na koniec roku szkolnego.
Pierwsze sprawdziany za nami
Rok szkolny już w pełni. Wszyscy już dawno zapomnieliśmy o wakacjach. Czas na naukę i zdobywanie ocen. Na naszej stronie pojawiły się już pierwsze przykładowe pytania i zadania do zapowiedzianych w szkole testów i sprawdzianów. Uczniowie, którzy z nich korzystali potwierdzają, że pomogły im one w lepszym przygotowaniu się do sprawdzianu. Warto więc z wykorzystać taką okazję.

Przygotuj się do sprawdzianu
Wakacje skończyły się już miesiąc temu. Rok szkolny w pełni. Trzeba uczyć się i zdobywać oceny. Jedne z najważniejszych to te ze sprawdzianów. Żeby jednak dostać jak najlepszą ocenę, trzeba się dobrze przygotować. A z tym jest już różnie...
Strefan@uki - co to jest?
Witamy na pierwszej odsłonie naszego serwisu. StrefaNauki to strona, która ma ułatwić uczniom zdobywanie wiedzy. Zajęcia szkolne niosą pewne ograniczenia: lekcja trwa 45 minut i nie zawsze wszyscy uczniowie wszystko zrozumieją i zapamiętają, w klasie uczy się ponad 20 uczniów i nauczyciel nie zawsze do każdego podejdzie i wytłumaczy bo nieraz nie ma na to czasu.