Strefan@uki - co to jest?
Witamy na pierwszej odsłonie naszego serwisu. StrefaNauki to strona, która ma ułatwić uczniom zdobywanie wiedzy. Zajęcia szkolne niosą pewne ograniczenia: lekcja trwa 45 minut i nie zawsze wszyscy uczniowie wszystko zrozumieją i zapamiętają, w klasie uczy się ponad 20 uczniów i nauczyciel nie zawsze do każdego podejdzie i wytłumaczy bo nieraz nie ma na to czasu.

Nasza strona nie ma tych ograniczeń. Oczywiście StrefaNauki nie zastąpi szkoły i uczących w niej nauczycieli. Naszym celem jest jedynie wspomóc proces uczenia się i zdobywania wiedzy. Co więc możesz tu znaleźć dogi uczniu? Po co zaglądać na tę stronę?

Proponujemy różne formy ćwiczeń, które powinny usprawnić Twoją naukę i pomóc otrzymać lepsze oceny w szkole. Będziesz mógł poćwiczyć przed zapowiedzianym w szkole sprawdzianem i spróbować rozwiązać przykładowe zadania i testy. Będzie sporo konkursów, w których możesz wziąć udział. Znajdziesz tu różnego rodzaju dodatkowe zadania domowe, które rozwiną twoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania, a nauczyciel wstawi za nie ocenę do dziennika.

Oczywiście nie zabraknie też zabawy. Znajdzie na stronie wiele rożnego rodzaju krzyżówek, puzzli, gier i quizów. Będzie mógł przeczytać ciekawostki dotyczące przedmiotów, których uczysz się w szkole.

Strefan@uki dopiero "startuje" więc nasza oferta nie jest jeszcze zbyt bogata. Mamy jednak nadzieję, że na stronie szybko będzie przybywać nowych narzędzi, które pomogą w Twojej nauce.

Jak korzystać ze strony? Na pierwszej stronie strefyn@uki dostępne są newsy, ciekawostki, zabawy edukacyjne oraz linki prowadzące do różnych stron w Internecie, które - naszym zdaniem - powinieneś znać i odwiedzać. Twój dostęp do tej części strefyn@uki jest nieograniczony. Jeżeli jednak chcesz skorzystać z tego, co napisaliśmy wyżej, a więc różnych narzędzi pomocnych w nauce, musisz się zalogować. Login i hasło umożliwiające ci pełny dostęp do naszej strony możesz otrzymać wyłącznie w szkole. W tym celu skontaktuj się z p. Waldemarem Łapkowskim.

Zapraszamy. Podejdź do nauczyciela, zapytaj o dostęp do strony, zaloguj się i korzystaj. Naszym zdaniem warto.