Koniec 1 etapu konkursu
Zakończył się pierwszy etap całorocznego konkursu historycznego pn. "Władcy państwa polskiego od X do XVIII wieku". Do konkursu przystąpiło 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie.

W czasie konkursu, który trwał od 19 października 2015 r. do końca kwietnia 2016 roku, należało rozwiązać 21 zestawów zadań (po 5 pytań w każdym). W sumie można było uzyskać 210 punktów.

Wyniki:
- Żmijewska Zofia, 200 punktów (SP1)
- Barylak Filip, 186,5 punktów (SP2)
- Wawryn Julia, 127,5 punktów (SP1)

Wymienieni wyżej uczniowie wezmą udział w II etapie konkursu, który będzie polegał na rozwiązaniu pisemnego testu w szkole. O terminie testu uczniowie zostaną powiadomieni przez nauczyciela historii. Rozwiązując test uczniowie będą "walczyli" o podwyższenie rocznej oceny z historii o jeden stopień.

Zgodnie z regulaminem konkursu, uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie i przesłali rozwiązania co najmniej połowy dostępnych zadań, otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z historii. Warunki te spełnili:
- Sykulska Karolina (SP1)
- Lekhchine Omar (SP2)

Dziękujemy wszystkim za udział w zmaganiach, natomiast "trójce" laureatów życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu.